Polski

Podstawowe informacje o ADO Den Haag dla polskich turystów

Witamy na stronie internetowej „ADO dla PRZYJEZDNYCH”, która pomaga zagranicznym turystom odwiedzającym Hagę dowiedzieć się wszystkiego o miejscowej drużynie piłkarskiej oraz o tym jak można obejrzeć jej mecz na żywo.

Trochę historii ADO Den Haag:

ADO  (Oefening Door Alles) = Wszystko dzięki praktyce. Klub został założony w kawiarni “Het Hof van Berlijn” 1 lutego 1905 roku. W dniu 18 października 1925 r., nowy ADO “Stadion Zuiderpark” został oficjalnie otwarty. Klub w tym czasie znany był jako FC Den Haag w roku 1996 zmieniając ostatecznie swoją nazwę  na ADO Den Haag. 27 lipca 2007 ADO Den Haag przeniósł się na nowy, nowoczesny stadion w Forepark. W dniu 21 czerwca 2010 roku stadion zmienił nazwę na “Stadion Cars Jeans.”

ADO Den Haag dwukrotnie podczas swojej pierwszoligowej historii zdobył mistrzostwo kraju , w sezonach 1941/42 i 1942/43. Klub może pochwalić się również zdobyciem dwóch Pucharów Holandii, w 1968 i  1975 roku.

Jak zdobyć bilet na mecz:

W przypadku większości spotkań rozgrywanych na stadionie Cars Jeans posiadanie karty kibica nie jest konieczne.  Oznacza to, że można udać się do kasy biletowej w dniu meczu i nabyć tam wejściówkę. Wszystko, co musisz mieć ze sobą, to dokument tożsamości ze zdjęciem, np.dowód osobisty,  prawo jazdy lub paszport.
Na każdy dokument potwierdzający tożsamość można kupić tylko JEDEN bilet na mecz!

Zasada ta nie obowiązuje w przypadku spotkań z rywalami takimi jak: FC Utrecht,  Feyenoord Rotterdam i Ajax Amsterdam, na które obowiązkowe jest posiadanie Karty Kibica (koszt wyrobienia karty – 10 € ). Aby wyrobić taką kartę należy odwiedzić recepcję stadionu, gdzie po okazaniu dowodu tożsamości  zrobione zostanie biometryczne zdjęcie. Na odbiór karty trzeba czekać około dwóch tygodni , dostarczana jest na adres domowy.

Biometryczne zdjęcie daje pewność, że osoba, która kupuje bilet jest tą samą,  która wchodzi na stadion. Kamery  w pobliżu kołowrotków dokonują weryfikacji i jeśli nie jest to ta sama osoba nie ma możliwości wejścia na stadion. Cena biletu na mecz wynosi od 20.40€ do 35.90€ dla dorosłych, oraz od 11.00€ do 25.40€ dla dzieci.

Dojazd do stadionu:

Dojazd na stadion jest bardzo łatwy.  Jeśli podróżujesz samochodem: obok zjazdu 8 z autostrady A4 lub obok zjazdu 5 z autostrady A12 (zwróć uwagę na ikonę piłki nożnej na znakach drogowych). Najłatwiejszym i najtańszym (brak opłat  parkingowych) sposobem dostania się na stadion jest podróż pociągiem Randstad Rail numer 3 lub 4. Odjeżdżają one z centrum Hagi oraz  Zoetermeer co 10 minut. Należy wysiąść na stacji “Forepark” i stamtąd 12 min. iść pieszo na stadion.

Stadion Cars Jeans:

Stadion ma pojemność 15.000 osób w tym 500 miejsc dla kibiców przyjezdnych.  UEFA uważa ten stadion za najbezpieczniejszy w Europie i  jeden z najbezpieczniejszych na świecie!
Miejscowi kibice są bardzo przyjaźni dla zagranicznych fanów wspierających swój klub oraz mają także ścisłe powiązania z kilkoma innymi klubami z całej Europy!
A zatem jeśli przyjedziesz do Hagi na weekend lub na dłużej zapraszamy do wspierania naszej lokalnej drużyny ADO Den Haag na żywo. Przyjdź raz a gwarantujemy, że będziesz tu chciał wracać ponownie.